Головбух

Нараховуємо лікарняні у разі поновлення на роботі

  • 10 вересня 2018
  • 83

У разі настання тимчасової непрацездатності застрахованої особи у період вирішення спору про незаконність її звільнення з роботи лікарняні надають за умови поновлення застрахованої особи на роботі з дня винесення такого рішення відповідним органом — повідомило ГУ Держпраці у Полтавській області.

Коли орган, який розглядає трудовий спір, ухвалює рішення поновити працівника на роботі, він одночасно ухвалює рішення виплатити такому працівникові середній заробіток за час вимушеного прогулу або різницю в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заяву про поновлення на роботі розглядають понад рік не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, ухвалює рішення виплатити середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Тобто за період вимушеного прогулу поновленому працівникові виплачують середній заробіток, а допомогу по тимчасовій непрацездатності надають із дня, коли суд ухвалив рішення поновити застраховану особу на роботі.

Під час розрахунку середньої заробітної плати для оплати листка непрацездатності працівника, якого у розрахунковому періоді поновили на роботі за рішенням суду з виплатою йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу, включають суми заробітної плати, на які нараховано ЄСВ. Причому враховують і суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу за місяці, які припадають на розрахунковий період.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл