text
Головбух

Обмеження готівкових розрахунків під час виплати зарплати хочуть скасувати

  • 6 вересня 2018
  • 54

НБУ розробив та оприлюднив проект постанови «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Основна мета змін — привести нормативно-правовий акт у відповідність до нових вимог законодавства і зменшити регуляторний вплив на суб’єктів господарювання.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Запропонований проект уточнює норму щодо випадків, коли не застосовують граничні сум розрахунків готівкою. Зокрема, НБУ пропонує визначити, що гранична сума розрахунків готівкою між суб’єктами господарювання та фізичними особами не поширюється на виплати, пов’язані з оплатою праці. Відповідне уточнення зумовлене з дотриманням вимог законодавства про працю.

Передбачають також можливість оприбутковувати готівку у касах відокремлених підрозділів, які не ведуть касової книги, шляхом подання податківцям електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО в автоматичному режимі в день надходження готівки. Небанківським фінустановам пропонують встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного і в повному обсязі виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача. Йдеться про небанківські фінустанови, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та, крім приймання готівки для подальшого її переказу, видають перекази готівкою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл