Головбух

Надання фіндопомоги — без готівкових обмежень

  • 5 вересня 2018
  • 671

Лист ДФС від 30.08.2018 № 3780/ІПК/06-30-14-06-14

Обмеження готівкових розрахунків між підприємством та фізособою в сумі 50 тис. грн стосується винятково розрахунків за товари, роботи. Це обмеження не поширюється на розрахунки з оплати праці, матеріальної допомоги з тимчасової непрацездатності (у т. ч. допомоги по вагітності та плогах) і надання поворотної фінансової допомоги.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Нагадаємо, раніше податківці зазначили, що обмеження готівкових розрахунків поширюється на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можна оцінити у грошовій формі, в т. ч. на видачу коштів під звіт та і повернення, фінансову допомогу, виплату зарплати (лист ДФС від 14.08.2018 № 3531/ІПК/18-28-14-06-31).

Зважаючи на мінливу позицію податківців, радимо щодо цього питання дотримувати позиції НБУ як розробника Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148. НБУ, своєю чергою, в листі від 22.05.2018 № 50-0007/28247 зазначив, що обмеження готівкових розрахунків поширюється на виплату зарплати, фінансової допомоги та видачу і повернення підзвітних коштів.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл