text
Головбух

Аванс за одним товаром зарахували в рахунок поставки іншого: що з ПДВ

  • 3 вересня 2018
  • 124

Лист ДФС від 23.08.2018 № 3666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Постачальник отримав аванс за товар № 1 і склав податкову накладну. Надалі контрагенти домовилися припинити зобов’язання постачальника з постачання товару № 1 і зарахувати аванс у рахунок оплати товару № 2. При цьому товар № 2 вже відвантажили, , але покупець його ще не оплатив. Аванс покупцеві продавець не повертатиме.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У такому випадку на дату досягнення домовленості постачальник може скласти розрахунок коригування до податкової накладної, яку склав на дату отримання авансу, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ. Розрахунок коригування складає на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за товар № 1, зарахують у рахунок оплати вартості товару № 2. Такий розрахунок коригування реєструє отримувач товару. Для постачальника зареєстрований розрахунок коригування є підставою зменшити нараховані податкові зобов’язання.

За договором № 2 товар уже поставлений і на дату відвантаження постачальник склав відповідну податкову накладну. Тому за фактом зарахування авансу за товар № 1 в рахунок оплати товару № 2 податкову накладну не складають.

Такий порядок коригування податкових зобов’язань застосовують незалежно від того, один чи різні договори передбачають постачання товарів.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл