text
Головбух

Колишній спецрежимник зарахував аванс в рахунок іншого договору: що з ПДВ

  • 30 серпня 2018
  • 4

Лист ДФС від 21.08.2018 № 3627/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Сільськогосподарський товаровиробник у 2016 році отримав аванс за сільськогосподарську продукцію, склав відповідну податкову накладну і зареєстрував її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). У 2018 році постачальник не зміг поставити таку продукцію, тому контрагенти домовилися про постачання іншої сільгосппродукції на суму попередньої оплати, отриманої у 2016 році.

У такій ситуації на дату досягнення нової домовленості постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату авансу. Також постачальник складає і реєструє податкову накладну на суму авансу за другим договором.

Проте податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за спецрежимними операціями, можна було зареєструвати лише до 15.01.2017 включно. З 16.01.2017 їх реєструвати не можна.

Отже, постачальник не може зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, які задекларував у межах дії спеціального режиму оподаткування. Водночас покупець має зменшити суму податкового кредиту, сформованого за перерахування попередньої оплати за таку продукцію, тобто нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання.

На дату зарахування авансу в рахунок майбутнього постачання сільгосппродукції за іншим договором постачальник зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на суму попередньої оплати за таким другим договором. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл