Головбух

Чи може стажування бути безоплатним: роз’яснення Держпраці

  • 27 серпня 2018
  • 174

Стажуватися можуть лише студенти або особи, які мають статус безробітних. Безоплатного стажування законодавство не передбачає.

Студенти вищих і учні професійно-технічних навчальних закладів можуть проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувають освіту. Умови стажування визначають у відповідному договорі, типову форму якого затверджує постанова КМУ від 16.01.2013 № 20.

Стажуватися можуть також зареєстровані безробітні особи під час професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Відповідно, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування — професійне навчання працівників на виробництві чи іншому підприємстві, організації незалежно від форми власності. В усіх інших випадках роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу.

Вимоги статей 21, 23, 24, 26 Кодексу законів про працю України не дозволяють стажувати особу, яка бажає працевлаштуватися, щоб перевірити її кваліфікацію та навички роботи. Стажування можна організувати, щоб особа набула практичних навичок, необхідних для виконання посадових обов’язків. Для цього слід укласти відповідний договір між роботодавцем, претендентом на посаду (безробітним) і державним центром зайнятості.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл