Головбух

Чи обов’язково відпрацьовувати два тижні перед звільненням

  • 22 серпня 2018
  • 1283

ГУ Держпраці у Кіровоградській області повідомило, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Якщо звільнення зумовлене неможливістю продовжувати роботу, трудовий договір розривають у строк, про який просить працівник.

При цьому законодавством не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням. У статті 38 Кодексу законів про працю України йдеться про попередження про звільнення за два тижні. Тобто працівник може попередити про своє наступне звільнення і під час відпустки або хвороби, подавши відповідну заяву. На прохання працівника у разі його звільнення йому може бути надана невикористана відпустка із звільненням в останній день відпустки. Працівника можна звільнити й у вихідний для нього день.


Припинення трудового договору під час відрядження законодавством про працю не передбачене.

При звільненні виплату належних сум проводять у день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми виплачують не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то йому в цей день надсилають поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл