Головбух

Учасник вийшов з ТОВ: чи виплачувати йому дивіденди за період перебування

  • 16 серпня 2018
  • 42

Постанова ВСУ від 23.05.2018 у справі № 908/660/17

Збори учасників товариства ухвалили рішення виплатити дивіденди. Проте одному з учасників дивідендів не виплатили, позаяк він вже вийшов із товариства.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Судді зазначили, що такий учасник має право на дивіденди, адже на момент прийняття рішення про виплату дивідендів він був учасником товариства. Прийняття загальними зборами рішення про виплату позивачеві дивідендів надає учаснику «законне очікування», що йому такі дивіденди виплатять. Невиплата товариством дивідендів прирівнюється до порушення його права на мирне володіння майном.

Виплата колишньому учасникові вартості частини майна товариства, пропорційна до його частки у статутному капіталі, у зв’язку з його виходом з товариства, не є підставою не виплачувати дивідендів, про виділення яких було рішення загальних зборів учасників на час його участі в товаристві.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл