text
Головбух

Хвороба у перший робочий день: обчислюємо лікарняні правильно

  • 15 серпня 2018
  • 101

ФСС повідомив, що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також по вагітності та пологах, якщо страхові випадки настали у перший день роботи, розраховують за тарифною ставкою (посадовим окладом) або її частиною.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Розмір допомоги від ФСС залежить від базової величини — середньої зарплати працівника. Щоб її розрахувати, необхідно суму зарплати працівника за розрахунковий період (12 календарних місяців) розділити на кількість календарних днів у даному періоді, без врахування днів, не відпрацьованих із поважних причин.

Якщо страховий випадок настав у перший день роботи або в розрахунковому періоді заробітку із поважних причин немає, суму допомоги обчислюють за затвердженим посадовим окладом, встановленим на день настання страхового випадку. Сума допомоги по вагітності та пологах, з тимчасової втрати працездатності у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

Допомогу по вагітності та пологах надають у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Лікарняні залежать від тривалості страхового стажу і становлять:

  • 50% середньої заробітної плати (стаж не перевищує трьох років);
  • 60% (стаж від трьох до п’яти років);
  • 70% (стаж від п’яти до восьми років);
  • 100% (стаж понад вісім років або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл