text
Головбух

Якою валютою можна погашати інвалютний борг

  • 14 серпня 2018
  • 11

Постанова Великої Палати ВСУ від 04.07.2018 у справі № 761/12665/14-ц

Якщо держвиконавець під час обчислення суми боргу в інвалюті виявить у боржника кошти у відповідній валюті, він стягує ці кошти на валютний рахунок органу державної виконавчої служби, щоб надалі перерахувати їх стягувачу. Якщо виявить кошти у гривні чи іншій валюті, дає доручення купити відповідну валюту і перерахувати її на валютний рахунок органу державної виконавчої служби.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Суд визначає суму боргу в інвалюті з її відображенням у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ станом на день ухвалення.

Зазначення двох грошових сум, які необхідно стягнути з боржника, вносить двозначність до розуміння суті обов’язку боржника. Тому, якщо суд ухвалить рішення про стягнення боргу в іноземній валюті, стягувач має отримати саме інвалюту, визначену судовим рішенням, а не її еквівалент у гривні. Перерахування суми у національній валюті України за офіційним курсом НБУ не вважають належним виконанням.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл