text
Головбух

Як часто подавати форму № 3-ПН: позиція суду

  • 7 серпня 2018
  • 57

Постанова ВСУ від 26.06.2018 у справі № 806/1368/17

Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства впродовж року становила 18 осіб, проте осіб з інвалідністю не було. Про це підприємство протягом січня — серпня 2015 року зазначало у формі № 3-ПН. Але Фонд соцстрахування оштрафував підприємство.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У своїй постанові Верховний Суд України (ВСУ) зазначив, що відповідальність у вигляді адміністративно-господарських санкцій передбачена для підприємств, які не забезпечили середньооблікову чисельність працівників з інвалідністю відповідно до установленого нормативу. Підприємство звільняється від адміністративно-господарських санкцій, якщо доведе, що вжило всіх залежних від нього заходів, щоб не допустити правопорушення.

Обов’язок підприємства зі створення робочих місць для осіб з інвалідністю не супроводжується його обов’язком шукати таких осіб для працевлаштування. Підприємство подало форму № 3-ПН, тим самим вживши заходів для відповідності середньооблікової чисельності працівників з інвалідністю установленим нормативам, тобто заходів для недопущення правопорушення. Крім того, у 2015 році законодавство не зобов’язувало підприємства подавати форму № 3-ПН щомісячно чи з будь-якою іншою періодичністю.

Тому ВСУ скасував накладені штрафні санкції.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл