text
Головбух

Реінвестування дивідендів: що з податком на прибуток

  • 6 серпня 2018
  • 23

Лист ДФС від 02.08.2018 № 3368/6/99-99-15-02-01-15/ІПК

Емітент корпоративних прав, який вирішує виплатити дивіденди своїм акціонерам (власникам), нараховує та сплачує авансовий внесок із податку на прибуток. Дивіденди, що сплачує резидент нерезидентові, оподатковують податком на репатріацію.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Отже, у разі реінвестиції дивідендів шляхом їх внесення до статутного капіталу емітент нараховує і сплачує до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток. Дивіденди нерезидента — юрособи оподатковують податком на репатріацію як реінвестицію.

Якщо платник податку на прибуток — емітент корпоративних прав не вирішував виплачувати дивіденди, а нерозподілений прибуток спрямував на поповнення статутного капіталу, таку операцію не оподатковують податком на прибуток.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл