text
Головбух

Як оподатковують ПДВ транспортно-експедиторські послуги

  • 2 серпня 2018
  • 3

Лист ДФС від 26.07.2018 № 3283/ІПК/26-15-12-01-18

Якщо транспортно-експедиторські послуги надають замовникові-резиденту, їх оподатковують ПДВ на загальних підставах за основною ставкою (незалежно від того, резидент чи нерезидент надає такі послуги). Якщо послуги надають замовникові-нерезиденту, такі операції не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Для транспортно-експедиторської діяльності на території України базою оподаткування ПДВ у експедитора є винагорода експедитора і вартість послуг з перевезення за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, вартість наданих послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора у разі наданні послуг замовникові.

Якщо експедитор залучає до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, такі перевізники чи інші учасники транспортно-експедиторської діяльності застосовують нульову ставку ПДВ до операцій із постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів уздовж всього маршруту перевезення вантажів у цілому, без поділу його на відрізки.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл