text
Головбух

Ліквідація капінвестиції: нюанси оподаткування

  • 2 серпня 2018
  • 24

Лист ДФС від 26.07.2018 № 3268/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Якщо списуєте капітальні інвестиції, що складаються, в т. ч., із власних витрат на придбання товарів/послуг та є складовою вартості готової продукції, не нараховуйте «компенсуючих» податкових зобов’язань із ПДВ. Адже такі складові капітальних інвестицій (товари/послуги) візьмуть участь в операціях із постачання готової продукції, що оподатковують ПДВ. Якщо не дотримаєте цієї вимоги, доведеться нарахувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Капітальні інвестиції не включають до основних засобів. Тому самі собою вони не впливають на фінансовий результат до оподаткування в податковому обліку з податку на прибуток.

Щоб ліквідувати капітальну інвестицію, складіть відповідний акт на списання.

Якщо вводите об’єкт основних засобів в експлуатацію Актом приймання-передачі основних засобів, цей акт може бути підставою для списання вартості капітальних інвестицій на конкретний об’єкт обліку. Тоді під час нарахування амортизації чи ліквідації основного засобу можуть виникати різниці.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл