text
Головбух

Списання дебіторки і надання безповоротної допомоги: чи будуть різниці

  • 1 серпня 2018
  • 12

Лист ДФС від 23.07.2018 № 3222/6/99-99-15-02-01-15/ІПК

Порядок коригування фінансового результату на різниці, що виникають під час формування резерву сумнівних боргів, визначають норми пункту 139.2 Податкового кодексу України. Фінрезультат до оподаткування збільшується на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів. Також фінрезультат зменшується на суму списаної дебіторської заборгованості (в т. ч. за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам безнадійної.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У Податковій декларації з податку на прибуток суми витрат на формування резерву сумнівних боргів відображають у рядку 2.1.3 додатка РІ.

У разі надання безповоротної фіндопомоги неплатникові податку на прибуток потрібно збільшити фінрезультат на суму такої допомоги. Якщо безповоротну допомогу надали неприбутківцю, збільшувати фінрезультат не потрібно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл