text
Головбух

Як акціонерному товариству збільшити статутний капітал

  • 30 липня 2018
  • 15

Постанова НКЦПФР від 12.06.2018 № 385

НКЦПФР затвердила Порядок збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства. Він поширюється на акціонерні товариства (крім інститутів спільного інвестування), які збільшують або зменшують статутний капітал і не поширюється на випадки, коли змінюють розмір статутного капіталу акціонерного товариства під час приєднання або виділу.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Порядок передбачає, що акціонерне товариство має право збільшувати статутний капітал після реєстрації звітів про результати емісії всіх попередніх випусків акцій. Збільшувати статутний капітал акціонерного товариства за наявності викуплених товариством та/або в інший спосіб набутих акцій не допускається.

Джерелами збільшення статутного капіталу акціонерного товариства є:

  • додаткові внески у такій формі:
  • грошові кошти, в т, ч. грошові внески шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за грошовими зобов’язаннями (крім прав вимоги за зобов’язаннями з виплати заробітної плати, а також за зобов’язаннями щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів) та іншими зобов’язаннями перед державним та місцевими бюджетами) або шляхом конвертації облігацій в акції;
  • майно, майнові права (крім боргових емісійних цінних паперів, емітентом яких є набувач, та векселів);
  • немайнові права, що мають грошову вартість;
  • додатковий капітал у частині емісійного доходу (його частина);
  • прибуток (його частина).

Рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Як відчужити частку у статутному капіталі

Частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена лише після повної її сплати (внесення вкладу у повному обсязі) учасником, який її відчужує (ст. 53 Закону «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII; далі — Закон № 1576). У випадку часткової оплати частки, частка може бути відчужена лише у тій частині, у якій вона вже сплачена. Тому, перед учиненням правочину з відчуження частки доцільно переконатись у тому, що відчужувана частка повністю сплачена (вклад до статутного капіталу внесено у повному обсязі).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл