Головбух

Як підприємцю отримати лікарняні

  • 30 липня 2018
  • 179

ФСС повідомив, що з 01.01.2016 підприємці належать до категорії страхувальників на загальних підставах і мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків до ФСС.

За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення, як:

У разі хвороби підприємця чи в разі настання періоду відпуски у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога призначається та нараховується підприємцем самостійно із дотриманням усіх вимог чинного законодавства.

Для призначення матеріального забезпечення підприємці повинні оформити рішення уповноваженого із соціального страхування про призначення допомоги, оскільки в цих випадках вони є страхувальниками та виступають в якості уповноважених із соціального страхування.

Одним із важливих моментів у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах є визначення їх розміру.

Щодо розміру допомоги по вагітності та пологах складнощів не виникне, оскільки вона надається в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу. У разі тимчасової непрацездатності необхідно обрахувати страховий стаж. Залежно від страхового стажу визначається розмір лікарняних.

Для отримання фінансування матеріального забезпечення підприємцю необхідно відкрити окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у будь-якому банку. До робочого органу ФСС за місцем реєстрації подається заява-розрахунок, до якої з метою контролю за використанням коштів додають:

  • копію заповненого листка непрацездатності;
  • довідку з територіального органу ДФС про сплату ЄСВ або копії квитанцій про сплату ЄСВ за розрахунковий період;
  • письмове повідомлення про відкриття окремого поточного рахунку для фінансування матеріального забезпечення.

Крім того, існують деякі особливості щодо нарахування допомоги по вагітності та пологах:

  • сума допомоги по вагітності та пологах із розрахунку на місяць не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку;
  • за страховим випадком, який настав до припинення підприємницької діяльності, допомога по вагітності та пологах нараховується за період від початку страхового випадку і до дня припинення підприємницької діяльності;
  • у разі, якщо підприємець перебуває в трудових відносинах із роботодавцем за трудовим договором (контрактом) і це є основним місцем роботи, підставою для призначення допомоги як підприємцю є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл