text
Головбух

Що змінили у НП(с)БО 1 та 2

  • 24 липня 2018
  • 17

Наказ Мінфіну від 20.06.2018 № 564

Мінфін вніс зміни до НП(с)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Уточнено, що підприємства, які складають фінзвітність та консолідовану фінзвітність за НП(с)БО, складають проміжну фінзвітність, яка охоплює відповідний період (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), наростаючим підсумком з початку звітного року у складі Балансу та Звіту про фінансові результати.

У визначенні витрат уточнено, що це зменшення економічних вигід у вигляді зменшення (до змін — вибуття) активів. Надано визначення чистому доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — це дохід, що визначається шляхом вирахування з доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (у т. ч. платежів від оренди об’єктів інвестиційної нерухомості), наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів.

У НП(с)БО 2 «Консолідована фінансова звітність» Мінфін уточнив, що підприємства, які контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінансової звітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінзвітності не перевищують двох із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 4 млн. євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 8 млн. євро;
  • середня кількість працівників — до 50 осіб.

Наказ набирає чинності із дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах