Головбух

Підприємство купило квартиру: що з ПДВ і амортизацією

  • 13 липня 2018
  • 52

Лист ДФС від 10.07.2018 № 3047/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Якщо забудовник самостійно будує житло, для оподаткування ПДВ операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для нього — це операція з першого постачання житла (об’єкта житлового фонду). Таку операцію оподатковують ПДВ за ставкою 20%.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо забудовник будує житло силами підрядних організацій, операція з постачання послуг зі спорудження житла (об’єкта житлового фонду) є першим постачанням житла для будівельної організації (підрядника) (пп. 197.1.14 Податкового кодексу України; ПК). Такі операції також оподатковують ПДВ за ставкою 20%.

Операції з подальшої передачі готового новозбудованого житла покупцям звільнені від оподаткування ПДВ (пп. 197.1.14 ПК).

Якщо квартира є виробничим основним засобом, її амортизацію нараховують помісячно, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому вона стала придатною для корисного використання (п. 29 П(С)БО 7 «Основні засоби»). Цей місяць визначає не Акт приймання-передачі майнових прав та/чи оформленням права власності, а документ (незалежно від його назви), що підтверджує початок використання квартири у господарській діяльності.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл