Головбух

Фіскали не проти виплати зарплати, лікарняних, декретних готівкою у розмірі понад 50 тисяч

  • 13 липня 2018
  • 109

Лист ДФС від 09.07.2018 № 3010/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

ДФС вважає, що обмеження у 50 тис. грн стосується винятково готівкових розрахунків між суб’єктом господарювання та фізичною особою за товари, роботи, послуги. Однак таке обмеження не поширюється на розрахунки з виплат, пов’язаних з оплатою праці працівників, матеріальною допомогою з тимчасової непрацездатності (в т. ч. допомогою по вагітності та пологах) і наданням поворотної фінансової допомоги.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Раніше ДФС дотримувалася позиції, що готівкове обмеження стосується лише готівкових розрахунків за товари, роботи, послуги і не поширюється на виплату зарплати (лист ДФС від 22.05.2018 № 2260/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Разом із тим податківці все-таки пропонують звертатися до Національного банку України по роз’яснення щодо цього питання.

Але Нацбанк уже озвучив свою позицію. На думку фінансового регулятора, обмеження 50 тис. грн поширюється на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, що їх можна оцінити у грошовій формі, в т. ч. на видачу коштів під звіт і повернення їх до каси, фіндопомогу, виплату зарплати (лист НБУ від 22.05.2018 № 50-0007/28247)

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл