Головбух

Пенсіонерам, які працюють, пенсії перерахують автоматично

  • 9 липня 2018
  • 437

Постанова правління ПФУ від 18.05.2018 № 10-1

Визначили механізм щорічного перерахунку пенсій із 1 квітня без окремого звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжують працювати. Це стосується пенсіонерів, яким пенсію призначили за вислугу років.

Пенсію перераховуватимуть пенсіонерові, який після призначення (перерахунку) пенсії:

  • продовжував працювати і має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перераховуватимуть пенсії на основі заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначали (попередньо перераховували) пенсію, або на основі заробітної плати за періоди страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховували під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
  • продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Пенсії перераховуватимуть не раніше ніж за два роки із дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

Власне перерахунок проводитимуть:

  • з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та на основі заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначили (попередньо перерахували) пенсію;
  • особам, які станом на 1 березня року, в якому проводять перерахунок, набули право на проведення перерахунку на найбільш вигідних умовах.

Страховий стаж, який дає право на перерахунок пенсії, обчислюватимуть не раніше за день, що настає за днем, по який обчислили страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для розрахунку страхового стажу, використовуйте калькулятор стажу !

У період до 11.10.2019 включно особи, яким перерахували пенсії за наведеними правилами, можуть за поданою заявою провести перерахунок на умовах, передбачених абзацами першим — третім частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Обчислювати страховий стаж, який дає право на такий перерахунок, починають із дня, що настає за днем, по який обчислили страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, проведеного до 01.04.2018.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл