text
Головбух

Договір суборенди завжди припиняється одночасно з припиненням договору оренди

  • 9 липня 2018
  • 151

Постанова ВСУ від 16.03.2018 у справі № 910/17082/17

Договір суборенди (піднайму) є похідним від договору оренди (найму) і може зберігати свою чинність винятково протягом строку дії договору оренди (найму). Коли договір оренди втрачає чинність, припиняються права наймача на орендоване майно, зокрема право передавати його в суборенду.

Якщо суд визнав договір недійсним, не має значення, чи повернув орендоване майно майнодавцеві орендар, чи оформили таке повернення актом та чи продовжував наймач користуватися орендованим майном. Такого висновку дійшов Верховний Суд України, відмовляючи у задоволенні вимог суборендодавця про стягнення із суборендаря заборгованості з орендної плати.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Так, два суб’єкти господарювання уклали договір суборенди приміщення. Через невиконання суборендарем своїх зобов’язань у частині сплати орендної плати суборендодавець звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості з орендної плати попри те, що договір між ним як орендарем і орендодавцем до того суд визнав недійсним.

Свою позицію суборендодавець обгрунтовував тим, що відносини за договором суборенди можуть бути припинені лише після того, як суборендар поверне йому об’єкт оренди за актом приймання-передачі. При цьому позивач посилався на те, що суд під час вирішення питання про визнання договору оренди недійсним не зобов’язав орендаря повернути орендоване майно у чітко встановлені строки.

Однак суди всіх інстанцій у позові відмовили на підставі того, що через визнання недійсним укладеного договору оренди приміщення, переданого в суборенду за договором суборенди, зобов’язання сторін за наведеними договорами припинилися. А строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму (ст. 774 Цивільного кодексу України).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл