text
Головбух

За сім місяців бізнес по-новому провадитиме валютні операції

  • 6 липня 2018
  • 129

Закон України від 21.06.2018 № 2473-VIII

З’явився текст Закону «Про валюту і валютні операції», який вводить новий порядок валютного регулювання в Україні.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Закон, зокрема, передбачає, що валютні обмеження скасовуватимуть поступово, обережно і за наявності сприятливих макроекономічних умов за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

Утім, за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ, що загрожуватимуть фінансовій стабільності, НБУ запроваджуватиме тимчасові валютні обмеження — до шести місяців.

Для продовження строку дії валютних обмежень або запровадження нового, якщо із дня припинення дії аналогічного попереднього минуло менше ніж шість місяців, наявність ознак кризових явищ підтверджуватиме Рада НБУ. Крім того, у Законі передбачено підзвітність та публічність НБУ під час запровадження заходів захисту, продовження строку їх дії і оцінки результативності їх запровадження.

Серед основних новацій Закону:

  • скасування граничного строку розрахунків у 180 днів для ЗЕД-операцій. Утім, Закон наділяє НБУ правом встановлювати граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів;
  • скасування валютних ліцензій для інвестування за кордон. Буде лише два види ліцензій: звичайна банківська ліцензія та валютна ліцензія для небанківських фінансових установ. Відповідно, фізичні та юридичні особи зможуть інвестувати за кордон без потреби отримувати спеціальні ліцензії;
  • здійснення замість валютного контролю валютного нагляду. Причому валютному нагляду підлягатимуть операції на предмет відповідності вимогам валютного законодавства на суму від 150 тис. грн, як того вимагає законодавство про запобігання відмиванню доходів для здійснення обов’язкового фінансового моніторингу;
  • скасування за порушення компаніями умов ЗЕД-санкцій у вигляді застосування індивідуального ліцензування та призупинення діяльності порушників (наприклад, у разі порушення строків розрахунків за експортними та імпортними операціями) тощо.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію за сім місяців із дня набрання ним чинності.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл