text
Головбух

Платник єдиного податку третьої групи продає легковий автомобіль

  • 5 липня 2018
  • 64

Лист ДФС від 27.06.2018 № 2902/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 3% продає легковий автомобіль, який використовував у власній господарській діяльності понад рік.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо продаж легкового автомобіля не є обраним видом діяльності, така одинична господарська операція не є підставою для переходу на загальну систему оподаткування та не потребує внесення відповідних змін у види госпдіяльності, що зазначені в реєстрі платників єдиного податку. Дохід визначають як різницю між сумою коштів, отриманою від його продажу, та його залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу. Оподаткування доходу від реалізації автомобіля здійснюють на загальних підставах за обраною ставкою платника єдиного податку, тобто 3%.

Дохід від реалізації автомобіля буде враховано у визначенні річного обсягу доходу. Для платників єдиного податку третьої групи юридичних осіб він обмежений — 5 млн грн (п. 3 п. 291.4 Податкового кодексу України).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл