Головбух

Анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням податкового органу

  • 4 липня 2018
  • 232

Лист ДФС від 06.06.2018 № 19467-16/99-99-13-01-01-15

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою. Анулювати реєстрацію можна шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням органу контролю:

  • в останній день календарного кварталу, в якому платник податку подасть заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів;
  • у день, коли відповідний орган контролю отримав від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення у разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем;
  • у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 Податкового кодексу України (ПК).

Орган ДФС, який під час проведення перевірок виявив порушення платником єдиного податку першої-третьої груп вимог щодо спрощеної системи оподаткування, анулює реєстрацію такого платника єдиного податку. Реєстрацію анулюють за рішенням такого органу, ухваленим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому платник порушив вимоги.

Норми ПК не встановлюють певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення платникові податків надають у письмовій формі за підписом керівника органу контролю. У рішенні обов’язково зазначають підстави для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Повернутися на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання може лише після спливу чотирьох послідовних кварталів із моменту, коли орган контролю ухвалив рішення (п. 299.11 ПК).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл