Головбух

Чоловік не всиновив дитину дружини від першого шлюбу: чи матиме право на ПСП

  • 4 липня 2018
  • 32

Лист ГУ ДФС у Хмельницькій обл. від 26.06.2018 № 2849/ІПК/22-01-13-01-21

Якщо чоловік не усиновив дитину дружини від першого шлюбу, він не зобов’язаний утримувати таку дитину. Тому він не має права на податкову соціальну пільгу згідно підпунктом 169.1.2 ПК.

Виникнення прав та обов’язків матері, батька і дитини визначає стаття 121 Сімейного кодексу України (СК). Батьки зобов’язані утримувати дитину, поки вона не досягне повноліття. Звільнити батьків від обов’язку утримувати дитину може лише суд (п. 2 ст. 188 СК).

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини (ст. 141 СК).

Дитину можна всиновити. Для цього усиновлювач має за рішенням суду прийняти дитину у свою сім’ю на правах дочки чи сина (ст. 207, 208 СК).

Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов’язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини (п. 4 ст. 232 СК).

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги, встановленої підпунктом 169.1.1 Податкового кодексу України (ПК), — у розрахунку на кожну таку дитину. У 2018 році така пільга становить 881,0 грн.

Граничний розмір доходу, який дає право отримувати податкову соціальну пільгу одному з батьків відповідно до підпункту 169.1.2 ПК, визначають як добуток суми, визначеної у абзаці першому підпункту 169.4.1 ПК, та відповідної кількості дітей.

Податкову соціальну пільгу починають застосовувати до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати із дня, коли роботодавець отримав заяву від платника податку про застосування пільги та документи, що підтверджують таке право.

Перелік таких документів і порядок їх надання затверджено постановою КМУ «Про затвердження Порядку надання документів для застосування податкової соціальної пільги» від 29.12.2010 № 1227 (пп. 169.2.2 ПК).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги