text
Головбух

Взаємодія Центрів зайнятості, Держпраці і місцевих органів влади щодо перевірок з питань зайнятості населення

  • 4 липня 2018
  • 36

25 червня Держпраці оприлюднила проект наказу Мінсоцполітики за яким будуть внесені зміни до Порядку взаємодії Держпраці з центрами зайнятості під час трудових перевірок, затвердженим наказом Мінсоцполітики №437.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

За проектом центри зайнятості допомагатимуть інформацією для перевірок не лише Держпраці, а й органам місцевого самоврядування. 

Завдяки змінам, місцеві органи влади будуть отримувати необхідну інформацію для проведення перевірок з питань зайнятості на рівні Держпраці. А за результатами перевірок вони повинні будуть надавати відповідну інформацію центрам зайнятості.

При цьому центр зайнятості буде надавати інформацію щодо посередників та роботодавців, за якими прийнято рішення про відмову в наданні дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, та/або термін дії дозволів закінчився або їх анульовано. А також звітувати щодо роботодавців, яким у звітному кварталі було надано дозволи та у яких вже закінчився термін дії. Тож, у інспекторів з праці буде більше інформації для перевірки роботодавців щодо працевлаштування іноземців.

Нагадаємо, за ч. 5 ст. 53 Закону про зайнятість встановлено види штрафів щодо застосування праці іноземців без дозволу. Зокрема:

  • праця іноземця на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування його праці або особи без громадянства, тягне за собою штраф за кожну особу у 20 мінзарплат (у 2018 році – 74 460 грн);
  • за працю на інших умовах, ніж за  дозволом, або іншим роботодавцем карається штрафом за кожну особу у 10 мінзарплат (у 2018 р. – 37 230 грн).

Ці штрафи накладає Держпраці та місцеві органи влади при проведенні своїх перевірок, але сплачувати їх роботодавці зобов’язані на рахунки Фонду безробіття.

Орган, який провів перевірку, буде надавати центрам зайнятості інформацію як повний перелік документів справи про накладення штрафів із зазначенням кількості аркушів кожного окремого документа, ПІБ перевіряючого.

Зараз такі документи повинні надавати лише фахівці Держпраці. Після змін місцеві органи влади, які перевіряють з питань зайнятості, уповноважать також надавати відповідну інформацію до центрів зайнятості.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл