text
Головбух

Продаж подарункових карток: складаємо податкову накладну і розрахунок коригування

  • 3 липня 2018
  • 19

Лист ДФС від 27.06.2018 № 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У разі продажу подарункової картки податкові зобов’язання з ПДВ визначають на дату сплати коштів за таку подарункову картку («перша подія»). Обмін такої картки на товари/послуги для оподаткування ПДВ буде «другою подією», яка не зумовлює податкових наслідків у частині визначення податкових зобов’язань із ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Подарункові картки можуть бути виготовлені з паперу або пластику та містити магнітну полосу, тому в податковій накладній зазначають код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатуру подарункової картки.

На дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку («друга подія») номенклатуру і код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляють шляхом складання розрахунку коригування. У розрахунку коригування зазначають:

  • зі знаком «–» показники щодо номенклатури і коду згідно з УКТ ЗЕД подарункової картки. У графі 1 такого розрахунку коригування обов’язково зазначають номер за порядком рядка податкової накладної, що коригують (номенклатуру якого анулюють);
  • зі знаком «+» в окремих рядках показники номенклатури товарів/послуг, що додають (нові товарні позиції) товарів/послуг, які фактично придбавають за рахунок такої картки. У графі 1 розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюють нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, яку коригують.

У розрахунку коригування зазначають причину коригування — «Зміна номенклатури».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл