Головбух

Продаж подарункових карток: складаємо податкову накладну і розрахунок коригування

  • 3 липня 2018
  • 21

Лист ДФС від 27.06.2018 № 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У разі продажу подарункової картки податкові зобов’язання з ПДВ визначають на дату сплати коштів за таку подарункову картку («перша подія»). Обмін такої картки на товари/послуги для оподаткування ПДВ буде «другою подією», яка не зумовлює податкових наслідків у частині визначення податкових зобов’язань із ПДВ.

Подарункові картки можуть бути виготовлені з паперу або пластику та містити магнітну полосу, тому в податковій накладній зазначають код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатуру подарункової картки.

На дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку («друга подія») номенклатуру і код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляють шляхом складання розрахунку коригування. У розрахунку коригування зазначають:

  • зі знаком «–» показники щодо номенклатури і коду згідно з УКТ ЗЕД подарункової картки. У графі 1 такого розрахунку коригування обов’язково зазначають номер за порядком рядка податкової накладної, що коригують (номенклатуру якого анулюють);
  • зі знаком «+» в окремих рядках показники номенклатури товарів/послуг, що додають (нові товарні позиції) товарів/послуг, які фактично придбавають за рахунок такої картки. У графі 1 розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюють нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, яку коригують.

У розрахунку коригування зазначають причину коригування — «Зміна номенклатури».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл