text
Головбух

Нова редакція Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ

  • 23 червня 2018
  • 4153

Наказ Мінфіну від 04.05.2018 № 469

Мінфін виклав у новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджену наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Для підприємців-загальноподатників базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ. Якщо доходу у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не було, підприємці самостійно визначають базу нарахування, але не більше за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Уточнили також строки сплати ЄСВ для підприємців під час їх зняття з обліку в органах доходів і зборів. Так, для підприємців останнім періодом, за який необхідно обчислити і сплатити ЄСВ, буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. ЄСВ потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Для самозайнятих осіб і членів фермерського господарства під час ліквідації останнім періодом сплати ЄСВ буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку платника ЄСВ.

Серед інших змін такі:

  • до переліку платників ЄСВ включили членів фермерського господарства;
  • уточнили, що надбавка є базою нарахування ЄСВ для військовослужбовців;
  • у разі добровільного страхування суму ЄСВ за попередні періоди множать на коефіцієнт 2;
  • виплата резидентом України доходу фізособам-нерезидентам, які провадять підприємницьку діяльність у сфері кінематографії не на території України, не є базою нарахування ЄСВ.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл