text
Головбух

Податкові наслідки відступлення права вимоги за договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість

  • 21 червня 2018
  • 250

Лист ДФС від 15.06.2018 № 2642/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Операція з продажу майнових прав на нерухомість для продавця є постачанням нерухомості. Він зобов’язаний на дату фактичної передачі майнових прав на нерухоме майно визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Операція з уступки права вимоги новому кредиторові не є об’єктом оподаткування ПДВ. Вона не спричинить податкових наслідків з ПДВ у первинного кредитора за умови, що боргові зобов’язання передаютья в обмін на гроші або цінні папери.

Оскільки майнові права почали використовувати в неоподатковуваних операціях, новий кредитор має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Щодо податку на прибуток, то положення Податкового кодексу України не передбачають коригування фінрезультату до оподаткування на різниці від операцій з відступлення права вимоги.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл