text
Головбух

Підприємці мають право на податковий кредит за придбані автомобілі: рішення ВСУ

  • 18 червня 2018
  • 29

Постанова ВСУ від 24.05.2018 у справі № 803/1021/17

Для використання в господарській діяльності підприємець купив транспортні засоби: два сідельних тягачі та напівпричіп. Суму податкового кредиту відобразив, а компенсуючих податкових зобов’язань із ПДВ не нарахував.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Під час перевірки податківці зменшили суму бюджетного відшкодування з ПДВ та нарахували штрафні санкції.

Як зазначив суд, обмеження можливості реєструвати на підприємців транспортні засоби, придбані для здійснення господарської діяльності, не позбавляє їх права на податковий кредит за операціями з придбання транспортних засобів. Тому за умови використання таких транспортних засобів у своїй господарській діяльності та за дотримання інших умов формування податкового кредиту підприємець має право не нараховувати компенсуючі зобов’язання з ПДВ.

Відповідно, ВСУ підтримав рішення судів попередніх інстанцій про скасування податкового повідомлення-рішення та не задовольнив касаційну скаргу податківців.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл