text
Головбух

Нацбанк хоче, щоб треті особи могли ідентифікувати фізосіб під час відкриття рахунків

  • 14 червня 2018
  • 16

НБУ пропонує надати третім особам право здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізосіб під час відкриття рахунків у банку. Це передбачили у проекті постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах».

Зокрема, проект передбачає надати банкам право:

  • на підставі договору доручення з банком, що є абонентом-ідентифікатором, під час відкриття рахунку використовувати інформацію про ідентифікаційні дані клієнтів-фізосіб, отриману за допомогою Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID НБУ;
  • доручати юрособам-резидентам, підприємцям-резидентам і фізособам-резидентам (агентам) на договірній основі проводити ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку — фізосіб.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім того, проект врегульовує такі питання:

  • надає право банкам зараховувати на поточні рахунки фізосіб кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів та відсотків за ними;
  • скасовує норму щодо подання особами, які провадять незалежну професійну діяльність, під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття їх на облік у Пенсійному фонді України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл