text
Головбух

Купити валюту стане простіше

  • 13 червня 2018
  • 23

НБУ спрощує обмін валют банками та іншими фінустановами. Відповідні зміни внесли до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

По-перше, простішим стало оформлення у банках та інших фінансових установах операцій з обміну валют. Досі банки оформлювали два паперових примірники квитанції про здійснення такої операції. Відтепер банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію в електронному вигляді. Тобто зможуть і зберігати відповідні документи в електронній формі. При цьому за згоди клієнта банк може не оформлювати для нього паперову квитанцію.

Інші фінустанови, що обмінюють валюти, наразі зобов’язані оформлювати два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документи, що їх друкує РРО. Надалі вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції для клієнтів лише одним документом, надрукованим РРО. Відповідно. не видаватитимуть клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

І банки, і фінустанови не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції менша за 150 тис. грн.

По-друге, НБУ надає банкам і фінансовим установам можливість проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Але після доопрацювання програмного забезпечення платіжного пристрою.

По-третє, банки й фінустанови зможуть оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 07.06.2018 № 63 і набирають  чинності з 1 липня 2018 року.

Для впровадження нових вимог щодо застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої й оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомата фінустановам надали шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції згідно з попереднім порядком. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть із 01.01.2019.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!