Головбух

Купити валюту стане простіше

  • 13 червня 2018
  • 23

НБУ спрощує обмін валют банками та іншими фінустановами. Відповідні зміни внесли до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

По-перше, простішим стало оформлення у банках та інших фінансових установах операцій з обміну валют. Досі банки оформлювали два паперових примірники квитанції про здійснення такої операції. Відтепер банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію в електронному вигляді. Тобто зможуть і зберігати відповідні документи в електронній формі. При цьому за згоди клієнта банк може не оформлювати для нього паперову квитанцію.

Інші фінустанови, що обмінюють валюти, наразі зобов’язані оформлювати два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документи, що їх друкує РРО. Надалі вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції для клієнтів лише одним документом, надрукованим РРО. Відповідно. не видаватитимуть клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

І банки, і фінустанови не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції менша за 150 тис. грн.

По-друге, НБУ надає банкам і фінансовим установам можливість проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Але після доопрацювання програмного забезпечення платіжного пристрою.

По-третє, банки й фінустанови зможуть оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 07.06.2018 № 63 і набирають  чинності з 1 липня 2018 року.

Для впровадження нових вимог щодо застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої й оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомата фінустановам надали шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції згідно з попереднім порядком. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть із 01.01.2019.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл