Підвищено соцстандарти із 01.09.2015

17 вересня 2015 16
Верховна Рада України прийняла закон щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) (далі — Закон).

Закон, зокрема, передбачає підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2015 року (з 01.09.2015 прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць — 1330 грн., для працездатних осіб — 1378 грн., для осіб, які втратили працездатність, — 1074 грн.) з відповідним збільшенням видатків на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім’ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів.

Також збільшено показники доходів державного бюджету на 2015 рік порівняно із затвердженими показниками за такими платежами, зокрема, податок на додану вартість — на 7,68 млрд. грн. або на 4,5%, з них:

 • ПДВ із вироблених в Україні товарів — на 11,38 млрд. грн. або на 12%;
 • ПДВ із ввезених на територію України товарів — на 3,3 млрд. грн. або на 2,4%.

Водночас запропоновано збільшити:

 • бюджетне відшкодування ПДВ — на 7 млрд. грн. або на 12%;
 • податок на прибуток підприємств — на 1 млрд. грн. або на 2,8%;
 • ввізне мито — на 3,82 млрд. грн. або на 11,4%;
 • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (разом) — на 0,27 млрд. грн. або на 0,6%;
 • неподаткові надходження — на 1,5 млрд. грн. (з них 0,8 млрд. грн. щодо пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності).

Позаяк прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначають розміри основних державних соціальних гарантій, Законом передбачено збільшення відповідних видатків державного бюджету, зокрема на виплати:

 • пенсій — на 3.861,5 млн. грн.;
 • допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи — на 598,7 млн. грн.;
 • державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» — на 19 млн. грн.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль