text
Головбух

Передача об’єкта фінлізингу другому лізингоодержувачу: що з ПДВ

  • 25 травня 2018
  • 8

Лист ДФС від 16.05.2018 № 2199/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Первинний лізингоодержувач передає новому лізингоодержувачу об’єкт фінлізингу. При цьому новий лізингоодержувач не компенсує первинному вартість об’єкта фінлізингу, тобто отримує безоплатно. Залишок не сплачених лізингових платежів оплачуватиме новий лізингоодержувач лізингодавцеві.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У такому випадку безоплатна передача новому лізингоодержувачу об’єкта фінлізингу буде постачанням. Відповідно, первинний лізингоодержувач складає дві податкові накладні:

  • першу — на покупця (нового лізингоодержувача) за ціною постачання об’єкта фінлізингу (у цій ситуації вона дорівнює нулю);
  • другу — за балансовою (залишковою) вартістю об’єкта фінлізингу (у рядках такої податкової накладної, відведених для даних покупця, постачальник (первинний лізингоодержувач) має зазначити власні дані).

У нового лізингоодержувача податкового кредиту не виникатиме, адже вартість постачання дорівнює нулю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл