text
Головбух

Компенсовані працівникові кошти за придбання ТМЦ не оподатковують ПДФО

  • 11 травня 2018
  • 84

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 у справі № 816/909/18

Полтавський окружний адміністративний суд визнав протиправною і скасував ІПК ДФС від 23.02.2018 № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. У цій індивідуальній податковій консультації податківці висловилися за оподаткування ПДФО та військовим збором компенсації працівникові за товари, що він придбав для підприємства власним коштом.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Суд визначив, що загальний оподатковуваний дохід — це будь-який дохід, що підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. В пункті 5 П(С)БО 15 «Дохід» встановлено, що дохід визнають під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу, за умови, що оцінку доходу можна достовірно визначити.

Тобто, визначальною ознакою доходу платника податку як об’єкта і бази оподаткування ПДФО є приріст показників фінансового та/або майнового стану платника податку. Тому суд зазначив, що в разі відшкодування працівникові суми витрат, що він здійснив під час виконання трудових обов’язків на підприємстві (зокрема, купив канцелярію, паливо чи конверти), такий працівник не отримує доходу. Відтак, об’єкта оподаткування ПДФО немає.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл