text
Головбух

Відступлення боргових зобов’язань: що з ПДВ

  • 8 травня 2018
  • 44

Лист ДФС від 20.04.2018 № 1732/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

За договором відступлення передають права вимоги до постачальника за отриманими авансами. Готову продукцію не відвантажували, а строк позовної давності ще не сплинув.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У такому випадку у постачальника готової продукції на дату отримання авансу виникає обов’язок нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, на суму яких він має скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зареєстрована накладна буде підставою для покупця (первинного кредитора) відобразити податковий кредит.

Якщо один платник податку передає боргові зобов’язання другому в обмін на грошові кошти або цінні папери, такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Тому операція з відступлення покупцем (первинним кредитором) новому кредиторові права вимоги боргу не спричиняє податкових наслідків із ПДВ.

Постачальник (боржник) на дату заміни кредитора у зобов’язанні не коригує податкових зобов’язань із ПДВ, визначених на дату отримання ним авансу. Відповідно, не складає податкову накладну на нового кредитора, оскільки податкова накладна вже складена на дату першої події (отримання авансу).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл