text
Головбух

Загальні принципи коригування податкових накладних

  • 16 квітня 2018
  • 234

Юлія Дроговоз на своїй сторінці у Facebook розповіла про загальні принципи коригування податкових накладних

Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз розповіла про загальні принципи коригування податкових накладних.

1. Уважно читайте квитанцію! У квитанції буде зазначена проблема. Якщо не вистачає кількості або щось з ціною — це значить, що швидше за все, були помилки в раніше поданих РК. Наприклад, зміну кількості було проведено із заповненням граф 9, 10 РК (зміна вартості), а не 7, 8 (зміна кількості). Або неправильно був зазначений рядок (відкоригували іншу позицію). Для таких випадків використовуйте причину 5, 6 або 7.

У випадку з причиною 6 обсяг постачання вже вийшов нульовий, при 5 причині коригування — нульова кількість, а обсяг постачання лишився, при 7 причині коригування — є і кількість, і вартість. А також потрібно їх відкоригувати до правильних значень.

2. Тільки у випадку з причиною 7 «Усунення неоднозначності» ціна буде нульовою. В інших випадках ціна буде заповнена.

3. Тільки при причині «Зміна ціни» заповнюємо графи 9 і 10 РК (зміна вартості) при порожніх графах 7, 8 (зміна кількості). Решта випадків супроводжуються запаленням граф 7, 8 (зміна кількості). В цьому випадку графи 9, 10 (зміна вартості) не заповнюються.

4. Позицію, що коригують, повністю мінусуємо в усіх випадках. У випадку з причиною 4 «Повернення товарів або авансових платежів» весь рядок мінусуємо (через кількість) без додавань нових рядків. В інших випадках (причини 1–3) — мінусуємо відповідний рядок (знімаємо всю кількість), і одразу ж проставляється потрібний залишок товару (відображаємо парами: спочатку мінус, потім плюси). У випадку з причиною 3 «Зміна номенклатури» може бути декілька рядків на мінус, потім декілька рядків на плюс, але важливо знімати всю кількість, якщо ви вже коригуєте якусь номенклатуру, і додавати те, що залишається (правильну відкориговану кількість).

5. Зміну ІПН, виправлення помилок поки можна провести тільки з використанням причини 4 «Повернення товару/авансових платежів» і випискою нової ПН (у випадку з неправильним ІПН). По-іншому система поки не пропустить такі коригування.

6. Звертайте увагу на текстовий формат графи «номенклатура ...». Можуть бути в тексті невидимі вам символи (наприклад Enter десь натиснули або Tab). Система не зрозуміє і розіб’є текст на два рядки, а два рядки просто не пройдуть. Якщо таке сталося — перебейте текст в графі номеклатура.

7. Є проблеми з реєстрацією РК до ПН 2013-2015 рр. Раніше РК не містили номер рядка ПН (за старими формами) і якщо до старих ПН раніше вже були подані РК за старою формою, то система не розуміє, які рядки ПН коректувалися і не пропускає нові РК до таких ПН. Проблема буде вирішена, але поки це проблема.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
×