Головбух

Загальні принципи коригування податкових накладних

  • 16 квітня 2018
  • 252

Юлія Дроговоз на своїй сторінці у Facebook розповіла про загальні принципи коригування податкових накладних

Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз розповіла про загальні принципи коригування податкових накладних.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

1. Уважно читайте квитанцію! У квитанції буде зазначена проблема. Якщо не вистачає кількості або щось з ціною — це значить, що швидше за все, були помилки в раніше поданих РК. Наприклад, зміну кількості було проведено із заповненням граф 9, 10 РК (зміна вартості), а не 7, 8 (зміна кількості). Або неправильно був зазначений рядок (відкоригували іншу позицію). Для таких випадків використовуйте причину 5, 6 або 7.

У випадку з причиною 6 обсяг постачання вже вийшов нульовий, при 5 причині коригування — нульова кількість, а обсяг постачання лишився, при 7 причині коригування — є і кількість, і вартість. А також потрібно їх відкоригувати до правильних значень.

2. Тільки у випадку з причиною 7 «Усунення неоднозначності» ціна буде нульовою. В інших випадках ціна буде заповнена.

3. Тільки при причині «Зміна ціни» заповнюємо графи 9 і 10 РК (зміна вартості) при порожніх графах 7, 8 (зміна кількості). Решта випадків супроводжуються запаленням граф 7, 8 (зміна кількості). В цьому випадку графи 9, 10 (зміна вартості) не заповнюються.

4. Позицію, що коригують, повністю мінусуємо в усіх випадках. У випадку з причиною 4 «Повернення товарів або авансових платежів» весь рядок мінусуємо (через кількість) без додавань нових рядків. В інших випадках (причини 1–3) — мінусуємо відповідний рядок (знімаємо всю кількість), і одразу ж проставляється потрібний залишок товару (відображаємо парами: спочатку мінус, потім плюси). У випадку з причиною 3 «Зміна номенклатури» може бути декілька рядків на мінус, потім декілька рядків на плюс, але важливо знімати всю кількість, якщо ви вже коригуєте якусь номенклатуру, і додавати те, що залишається (правильну відкориговану кількість).

5. Зміну ІПН, виправлення помилок поки можна провести тільки з використанням причини 4 «Повернення товару/авансових платежів» і випискою нової ПН (у випадку з неправильним ІПН). По-іншому система поки не пропустить такі коригування.

6. Звертайте увагу на текстовий формат графи «номенклатура ...». Можуть бути в тексті невидимі вам символи (наприклад Enter десь натиснули або Tab). Система не зрозуміє і розіб’є текст на два рядки, а два рядки просто не пройдуть. Якщо таке сталося — перебейте текст в графі номеклатура.

7. Є проблеми з реєстрацією РК до ПН 2013-2015 рр. Раніше РК не містили номер рядка ПН (за старими формами) і якщо до старих ПН раніше вже були подані РК за старою формою, то система не розуміє, які рядки ПН коректувалися і не пропускає нові РК до таких ПН. Проблема буде вирішена, але поки це проблема.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл