text
Головбух

Списуєте втрати продукції понад норми природного убутку — нарахуйте податкові зобов’язання

  • 6 квітня 2018
  • 76

Лист ДФС від 29.03.2018 № 1286/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Списані втрати, що виникли у процесі закупівлі, транспортування і зберігання продукції, не використовують в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства. Тому якщо під час придбання такої продукції відобразили податковий кредит, під час списання продукції потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Коли продукцію списують у межах норм природного убутку, податкових зобов’язань з ПДВ не нараховують, а податковий кредит не коригують. Але за умови, що вартість такої продукції включили до вартості іншої продукції, яку реалізує підприємство. Інакше за такою продукцією визначають податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу України.

ПК не передбачає можливості підприємства самостійно визначати норми природного убутку продукції під час обчислення сум ПДВ.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл