text
Головбух

ПДВ-наслідки зарахування авансу за одним договором у рахунок іншого

  • 30 березня 2018
  • 91

Лист ДФС від 20.03.2018 № 1116/ІПК/20-40-12-01-11

Продавець на дату отримання авансу за договором № 1 визнав податкові зобов’язання з ПДВ. Надалі за домовленістю сторін дію договору припинили, а аванс зарахували в рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2. Продавець має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати і зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Такий розрахунок складають на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, зарахують у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований розрахунок коригування є для постачальника підставою зменшити нараховані податкові зобов’язання, а для покупця — зменшити податковий кредит.

ПДВ-наслідки зарахування авансу за одним договором у рахунок іншого У разі прострочення сплати зобов’язань із ПДВ податківці нараховують пеню.

Якщо за договором № 2 товари/послуги вже поставили і постачальник склав податкову накладну, постачальник не складає податкову накладну за фактом зарахування авансу за договором № 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл