Малий і середній бізнес у сфері охорони праці та промбезпеки — без перевірок

21 вересня 2015 38
Держпраці та Держгірпромнагляд вирішили тимчасово обмежитися плановими і позаплановими перевірками у сфері охорони праці та промбезпеки винятково перевірками суб’єктів господарювання з доходом понад 20 млн. грн.

Держгірпромнагляд визнав відсутність чіткого розуміння щодо прав інспекторів праці/охорони праці перевіряти суб’єктів господарювання. Зокрема, зважаючи на розбіжності позицій самих держорганів у питанні дії мораторію на проведення перевірок суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу починаючи з 01.07.2015.

З огляду на позицію Державної регуляторної служби (ДРС), мораторій на перевірки у 2015 і 2016 роках підприємств та підприємців з доходом до 20 млн. грн. за попередній календарний рік стосується всіх без винятків контролюючих органів.

Це обмеження запровадив Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71), за яким перевірки відповідних суб’єктів здійснюють тільки:

  • з дозволу КМУ;
  • за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
  • згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК.

На противагу ДРС, Мінекономрозвитку і ДФС вважають, що обмеження, встановлені Законом № 71, стосуються лише органів ДФС.

Тож до отримання роз’яснення Мін’юсту, Держпраці та Держгірпромнагляд вирішили тимчасово обмежитися плановими і позаплановими перевірками у сфері охорони праці та промбезпеки, крім визначених вище випадків, винятково перевірками суб’єктів господарювання з доходом понад 20 млн. грн. за попередній рік.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль