text
Головбух

Нацбанк роз’яснив деякі питання ведення касових операцій

  • 27 березня 2018
  • 448

Лист НБУ від 07.03.2018 № 50-0007/13560

Відокремлений підрозділ, який не веде касової книги, здає готівкову виручку до кас банку через інкасаторів-збирачів. У такому випадку підприємству — юридичній особі не потрібно оприбутковувати зазначену готівку в касовій книзі.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Щоб розрахувати ліміт каси, підприємство може вибирати будь-який період вибірки для розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси. Ліміт каси підприємство затверджує внутрішніми документами. Для відокремлених підрозділів його встановлюють і доводять до відома відповідним внутрішнім документом підприємства — юридичної особи.

► Оформлення касових документів 2018: зміни

Під час оформлення видаткового касового ордера на загальну суму готівки, що видають, наприклад, за видатковою відомістю працівникам підприємства, у реквізиті «Видати» зазначають прізвище, ім’я, по батькові особи, що видає кошти (касир).

РРО у 2018 році

Нове Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ 29.12.2017 № 148, набрало чинності з 05.01.2018, а отже, є обов’язковими до виконання з 05.01.2018.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл