Головбух

У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»

  • 26 березня 2018
  • 63

22 березня 2018 року в Києві відбулася V щорічна конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом», організатором якої виступило ДП «Держзовнішінформ».

Захід відбувся за підтримки стратегічного партнера Thomson Reuters і партнера конференції компанії PwC Україна. Співорганізатор конференції — Crowe LF Ukraine Member Crowe.

► Трансфертне ціноутворення 2018

Цьогорічний захід зібрав понад 150 представників провідних українських і міжнародних компаній в галузі агропромислового, металургійного, енергетичного комплексу; юристів та бухгалтерів провідних аудиторських і фінансових установ. Учасниками були, зокрема, представники ДП «Антонов», ТОВ «Епіцентр К», «ДТЕК Енерго», ПрАТ «Укрграфіт», ПАТ «Об’єднання гірничо-хімічна компанія» тощо.

► Трансфертне ціноутворення: навігатор по звітності

Відкрив V щорічну конференцію «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом» директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас.

«ДП «Держзовнішінформ» уже п’ятий рік поспіль проводить конференцію щодо проблематики трансфертного ціноутворення. І щороку учасників стає дедалі більше, а ця тема — все актуальнішою. Організовуючи такі заходи, ми намагаємось зробити максимум для того, щоб бізнес і влада стали партнерами. Влада – сервісна організація, яка надає послуги для підприємців, а підприємці, створюючи робочі місця, наповнюють бюджет та піднімають економіку. Тому бізнес для будь-якої економіки має бути в пріоритеті, стояти на першому місці. Тільки за таких умов ми зможемо говорити про справжнє громадянське суспільство», — зазначив Б. Дубас.

► Документація з трансфертного ціноутворення

Свою позицію щодо подальшого розвитку законодавчої бази з питань ТЦУ висловила голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Я дуже рада, що такі зустрічі стали щорічними. Коли три роки тому в своєму Комітеті ми починали розглядати статистику та напрацювання, як працює наш контролюючий орган щодо трансфертного ціноутворення, то, мені здається, тоді це була якась нульова точка. Коли починали, то не розуміли, якого результату можемо досягнути. За ці роки ми насправді дуже просунулися у розумінні того, що таке трансфертне ціноутворення, що потрібно робити для удосконалення вітчизняної податкової політики», — наголосила Н. Южаніна.

► Контрольовані операції по-новому

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України у ході конференції зазначив, що впродовж останніх років відбулося багато змін у сфері трансфертного ціноутворення.

«За нашою статистикою, на сьогодні 33% — це тіньова економіки. Якщо аналізувати 2014 рік, то цей показник становив близько 45%. Бачимо, що тенденція знижується. Щоб побороти тіньову економіку, потрібно більше лібералізації. Щоб бізнес почував себе дійсно комфортно і розумів, що якщо він щось декларує, то це в нього не заберуть, або не буде певних дій з боку правоохоронних органів»,  — зазначив М. Тітарчук.

Про перспективні зміни до законодавства крізь призму BEPS розповів Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України.

► Щодо деяких питань трансфертного ціноутворення

Радник міністра фінансів Євген Козлов розкрив одну з найбільш актуальних на сьогодні тем у ТЦУ — тему низькоподаткових юрисдикцій, зупинившись на критеріях формування, причинах розширення і скорочення списку країн.

Як і очікувалося, найбільший інтерес учасників конференції викликала сесія «Дебати між податківцями та платниками податків». Від податківців у цій сесії виступали Ірина Сиволап, начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків та зборів з юридичних осіб ДФС України, Сусанна Міхонік, начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС України в м. Києві, Дмитро Павлович, начальник відділу узагальнення судової практики Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України, та Микола Мішин.

► Інформаційні джерела для цілей трансфертного ціноутворення

У заключній сесії доповідачі говорили про міжнародний досвід. Зокрема, Крістакіс Крістос, представник компанії Crowe Horwath Cyprus, розкрив нюанси досвіду трансфертного ціноутворення на Кіпрі.

Як зазначив Микола Мішин, щорічна конференція, організатором якої є ДП «Держзовнішінформ», — це можливість підбити підсумки минулого року і окреслити перспективи на поточний.

Інформаційну медіа-підтримку надали: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, журнал «Головбух», American Chamber of Commerce in Ukraine, інформаційне агентство «Фінансовий клуб» та інші.

У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги