text
Головбух

Виправлення помилок призвело до переплати в ІКП: як виправити

  • 22 березня 2018
  • 176

Лист ДФС від 12.03.2018 № 978/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Платник податку помилився, коли складав декларацію з ПДВ. Щоб виправити помилку, склав кілька уточнюючих розрахунків, в яких також припустився помилок. За результатами коригувань в інтегрованій картці платника (ІКП) виникла переплата, якої не має бути.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

► ПДВ у 2018 році

Щоб виправити помилки, платник має скласти ще один уточнюючий розрахунок. У ньому відобразити всі заповнені рядки декларації, яку уточнює. У графі 4 відобразити відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подав до декларації звітного періоду, що виправляє.

► Причини виникнення показника ∑Перевищ

У графі 5 відобразити всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок, у графі 6 — абсолютне значення помилки за всіма заповненими в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/–). Якщо абсолютне значення графи 6 дорівнює нулю, такого рядка платник не заповнює.

► Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Інформаційна система органів ДФС проводить розрахункові операції в ІКП автоматично після відображення облікової операції. Отже, в ІКП відображаються результати податкової звітності, що подали платники податків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!