text
Головбух

Списуємо безнадійну дебіторку: податкові наслідки

  • 20 березня 2018
  • 607

Лист ДФС від 07.03.2018 № 925/ІПК/28-10-01-03-11

Дебіторська заборгованість за перерахованим авансом, за якою минув строк позовної давності, належатиме до безнадійної за умови, що всі заходи з її стягнення не дали позитивного результату. Надіслання претензій боржникам не є достатнім заходом, щоб досягти бажаного наслідку зі стягнення заборгованості.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

► Переведення боргу з подальшим прощенням: облік у боржника

Коли списують дебіторську заборгованість, щодо якої не створили резерву сумнівних боргів, фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму списаної заборгованості. Фінрезультат зменшують лише на суму безнадійної дебіторської заборгованості незалежно від того, чи створили за такою заборгованістю резерв сумнівних боргів.

► Формуємо резерв сумнівних боргів

За фактом визнання дебіторської заборгованості безнадійною втрачається право на податковий кредит з ПДВ. Тому слід відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого під час попередньої оплати не поставлених товарів/послуг.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл