Головбух

В якому періоді відображати несвоєчасно зареєстрований РК за річним перерахунком

  • 5 березня 2018
  • 281

Офіційний веб-портал ДФС

За результатами опрацювання отриманої від платників податкової звітності з ПДВ за грудень 2017 року та в зв’язку з настанням терміну подання податкової звітності ДФС звертає увагу платників податків на таке.

Пунктом 199.5 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 — 199.4 ПК, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 ПК. За результатами такого перерахунку складають відповідні розрахунки коригування до податкових накладних, які підлягають реєстрації в ЄРПН. Розрахунок коригування може бути зареєстрований тільки в тому випадку, якщо податкова накладна, до якої його складено, також зареєстрована в ЄРПН. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року.

 Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Отже, коригування податкових зобов’язань у зв’язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів, проведених протягом 2017 року, оподатковуваних та неоподатковуваних операцій відповідно до пункту 199.1 ПК, підлягає відображенню у рядках 4.1 та/або 4.2 декларації за грудень (ІV квартал) 2017 року незалежно від реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН — своєчасної чи із порушенням терміну (на відміну від розрахунків коригування, які складають за наявності обставин, перерахованих у ст. 192 ПК).

 Система блокування податкових накладних 2018

Тому платники податку, які не включили до податкової декларації за грудень 2017 року розрахунки коригування, складені у зв’язку з проведенням річного перерахунку за операціями, зазначеними у пункті 199.1 ПК, за причиною їх несвоєчасної реєстрації в ЄРПН, повинні надати відповідні уточнюючі розрахунки до податкових декларацій за грудень 2017 року. У деклараціях за звітні періоди 2018 року такі розрахунки коригування відображати не потрібно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл