text
Головбух

Чи будуть контрольованими операції за договором комісії

  • 26 лютого 2018
  • 133

Лист ДФС від 15.02.2018 № 629/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Операції між комітентом-нерезидентом і комісіонером-резидентом визнають контрольованими, якщо виконуються такі умови:

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?
  • обсяг операцій, визначений за правилами бухобліку (включаючи суму вартості товарів, закуплених за свої кошти і від свого імені, та суму комісійної винагороди, отриманої від комітента), перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік;
  • річний дохід комісіонера-резидента від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік.

► Контрольовані операції по-новому

Операції з продажу товарів між комітентом-нерезидентом та покупцем-резидентом підпадають під визначення контрольованих (за наявності зазначених вище умов), якщо господарські операції відбуваються із:

  • пов’язаними особами-нерезидентами;
  • нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), визначених Кабміном;
  • нерезидентами, які не сплачують податку на прибуток (корпоративного податку), в т. ч. з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, у якій вони зареєстровані як юридичні особи.

► Коди УКТ ЗЕД з 2018 року 

У такому випадку покупець-резидент зобов’язаний у встановлений строк подати звіт про контрольовані операції, проведені протягом звітного податкового періоду.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл