Головбух

Доступ до виданих та отриманих ПН/РК в електронному кабінеті: як скористатися

  • 23 лютого 2018
  • 9

Електронний кабінет

Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них відокремлена від загального функціоналу Перегляд поданої звітності у зв’язку зі значними відмінностями від іншої звітності. У цьому розділі меню користувачі електронного кабінету отримують доступ до двох режимів:

  • Видані ПН/РК;
  • Отримані ПН/РК.

Видані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують перелік усіх накладних і розрахунків коригування, поданих через електронний кабінет у відповідному звітному періоді, та мають змогу створювати, редагувати, підписувати і направляти їх до ДФС. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами — роком та місяцем: рік 2018, період Січень.

► Організовуємо «електронні стосунки» із ДФС

Податкові накладні та розрахунки коригування можна вводити у відповідному шаблоні, перехід до якого забезпечується натисканням кнопки Створити. Крім цього, забезпечується імпорт попередньо створених документів в інших системах. Для імпорту попередньо створених документів оберіть Завантажити.

Порада

Підтримується пакетне (групове) завантаження, для цього у вікні файлового менеджера оберіть групу файлів, наприклад, утримуючи клавішу Shift і одночасно позначаючи файли лівою клавішою мишки.

Створені чи завантажені податкові накладні можна Вилучити, Редагувати, Підписати чи Відправити за допомогою відповідних кнопок у панелі навігаційного меню. Усі зазначені операції, крім Редагувати, можна виконувати пакетом, для цього необхідно позначити групу документів у чек-боксах у лівій колонці вікна Видані ПН/РК:

Електронний кабінет

Вікно Видані ПН/РК, групові операції

Важливо

Створені та відправлені в цьому режимі від’ємні розрахунки коригування до податкових накладних автоматично переадресовуються контрагенту (покупцю) та будуть доступні йому в інших системах роботи з податковою звітністю, включаючи режим Отримані ПН/РК електронного кабінету.

 Як повернути кошти з електронного рахунку

Отримані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують список від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних, що надійшли їм на підпис від контрагентів.

Важливо

У цьому режимі користувачі отримують доступ до всіх від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних незалежно від шляху їх надсилання. Це означає, що якщо продавець виписав розрахунок коригування до податкової накладної і надіслав її до ДФС за допомогою будь-якої іншої системи роботи з податковою звітністю, цей розрахунок коригування буде доступний покупцю для підпису в режимі Отримані ПН/РК.

► Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Отримувач від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних у цьому режимі має змогу переглянути, Підписати та Відправити зазначений документ на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних ДФС.

Примітка

Квитанцію про реєстрацію чи відмову у реєстрації від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних отримає продавець, однак покупець отримає інформацію про реєстрацію зазначеного РК у розділах Єдиний реєстр податкових накладних та Система електронного адміністрування ПДВ електронного кабінету.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги