text
Головбух

Благодійна організація передає ліки в зону АТО: чи оподатковувати ПДВ

  • 8 лютого 2018
  • 35

Лист ДФС від 01.02.2018 № 407/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Від оподаткування ПДВ звільнено операції з надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям. Не оподатковують ПДВ також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб’єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність і благодійні організації.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

ЄСВ — 2018

Також тимчасово, на період проведення АТО, звільняються від оподаткування ПДВ ввезення на митну територію України і постачання на митній території України, зокрема:

  • лікарських засобів і медичних виробів відповідно до підпункту «в» пункту 193.1 Податкового кодексу України, що призначені для використання закладами охорони здоров’я та учасниками АТО, за переліком та в обсягах, визначених КМУ;
  • лікарських засобів і медичних виробів без державної реєстрації і дозвільних документів щодо можливості ввезення на митну територію України, які призначені для використання закладами охорони здоров’я та учасниками АТО, за переліком та в обсягах, встановлених КМУ.

ПДФО — 2018

В інших випадках безоплатного надання ліків для потреб проведення АТО такі операції оподатковують ПДВ на загальних підставах.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл