text
Головбух

Безоплатно передаємо «негосподарські» товари: що з ПДВ

  • 7 лютого 2018
  • 20

Лист ДФС від 01.02.2018 № 419/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Якщо підприємство придбало товари для негосподарської діяльності, воно має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на підставі підпункту «г» пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК). На суму податкового зобов’язання потрібно скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) зведену податкову накладну.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Коли надалі підприємство безоплатно постачає ці товари, воно має визначити податкові зобов’язання з ПДВ на дату відвантаження таких товарів. Адже операція з безоплатної передачі є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому «компенсувальне» податкове зобов’язання згідно з пунктом 198.5 ПК за такою операцією не нараховують.

Підприємству потрібно скласти розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, щоб вилучити зі складу податкових зобов’язань суму ПДВ, нараховану за безоплатною передачею. Такий розрахунок коригування, вчасно зареєстрований, враховують у поточній декларації з ПДВ. Якщо розрахунок коригування зареєстровано в ЄРПН із порушенням встановлених строків, його враховують у декларації з ПДВ у періоді його реєстрації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл